طرح سرآمد

 


شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا در راستای تکریم مشتریان ارزنده حقیقی، اقدام به راه اندازی "طرح سرآمد" نموده است. در این طرح مشتریان کارگزاری در قالب "مدل جدید تفکیک مشتریان سرآمد" شناسایی شده و خدمات ویژه­ ای به ایشان ارایه می­گردد. نحوه ارایه این خدمات به صورت متمرکز بوده و از طریق مدیر ارتباط با مشتریان انجام می­گردد. این سیستم برای اولین بار توسط کارگزاری تدبیرگران فردا از بین 104 کارگزار فعال بازار سرمایه انجام می­پذیرد.مشتریان سرآمد

 


مشتری در جایگاه شریک؛ یعنی نگرشی نو به مشتری، نگرشی بسیار فراتر از رابطه­ ای که میان ارایه دهندگان خدمات یا فروشندگان کالا با مصرف ­کنندگان وجود دارد. یکی از نقاط عطف شخصیتی هر سازمانی، داشتن درک مناسبی از مفهوم مشارکت است.رسیدن به این درک و شناخت عقلانی که قطعا به تغییر منجر می­گردد؛ هدف اصلی این طرح است. بی شک در  بسیاری از موارد، بی­ توجهی به مشتریان، ارتباطی با مقررات سازمانی ندارد؛ بلکه به جهت نقص موجود در روانشناسی روابط پیش می آید.


شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا مشارکت را گرایشی تعریف میکند که با احترامی راسخ و عمیق به مشتری شروع شده، با روح همکاری به پیش میرود و با نشاط ناشی از انجام بهترین کار ممکن در جهت رفع نیاز دیگران پایان میگیرد. یکی از روشهای حفظ وفاداری مشتریان، جلب اعتماد و مشارکت با آنان است که در نهایت به یکی از اصلیترین دلایل موفقیت شرکتهای بزرگ منجر میشود.


بنابر این مشتریان سرآمد را به صورت زیر تعریف میکنیم:

مشتری سرآمد، شریک استراتژیک در کسب و کار شرکت بوده و رضایت یا عدم رضایت وی، تاثیر محسوسی در میزان درآمد، شهرت و اعتبار کارگزاری خواهد داشت.مدیریت ارتباط با مشتری "Customer Relationship Management"

 


به همه فرآیندها و فناوری‌هایی گفته می‌شود که در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای شناسایی، ترغیب، گسترش، حفظ و ارایه خدمات بهتر به مشتریان به ­کار گرفته می­شود. یکی از تعریف­ های CRM به صورت زیر است:


"CRM" یا مدیریت ارتباط با مشتری، یک استراتژی کلان برای تمام جنبه­ های کسب و کار است که با هدف بهینه کردن سود، درآمد و رضایت مشتریان به­ کار گرفته م­یشود و برای محقق کردن این هدف، همه فعالیت­های کسب ­وکار را حول گروه­ های مختلف مشتریان سامان می­دهد و می­کوشد رفتارهایی را در کسب ­وکار ایجاد کرده و توسعه دهد که در نهایت به رضایت بیشتر مشتریان منتهی شود.


همچنین CRM یک راهبرد تجاری جهت انتخاب و مدیریت مشتریان برای بهینه­ کردن و بالا بردن ارزش شرکت و فروش در دراز مدت است.


شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا در راستای استقرار یک سیستم متمرکز جهت پاسخگویی و ارایه خدمات به مشتریان سرآمد خود، اقدام به تشکیل "واحد ارتباط با مشتریان" نموده و به  مشتریان برتر خود در قالب طرح سرآمد، خدمات ویژه ­ای در حوزه های مختلف مالی، مشاوره سرمایه­ گذاری، مدیریت دارایی و پذیرش مشتریان، ارایه می­ نماید. وجه تمایز این طرح؛ نحوه ارتباط مشتریان سرآمد با شرکت است که تنها از طریق یک نفر، تحت عنوان مدیر ارتباط (RM) بوده و مشتری تمامی خدمات مذکور را از طریق این شخص دریافت کرده و نیازی به مراجعه یا تماس مشتری به بخش­های مختلف شرکت نخواهد بود.اهداف طرح سرآمد

 


1.   ارتقای سطح روابط و افزایش وفاداری مشتریان سرآمد

2.   افزايش دامنه ارایه خدمات ویژه به مشتریان برتر

3.  حفظ مشتریان مستعد و تلاش در جهت ارتقای ایشان به رده بالاتر

4.   دسترسی مستمر مدیریت به آخرین اطلاعات به روزشده مشتریان بالقوه داخلی جهت ارایه بسته‌های پیشنهادی ویژه

5.   گذار از مدل سنتی ارایه خدمات به مدل خدمات جامع کارگزارینحوه شناسایی مشتریان سرآمد

 


در حال حاضر، مشتریان حقیقی که مجموع میانگین موزون سه ماهه گردش خرید و فروش سهام و اوراق مشارکت؛ مانده دارایی اوراق بهادار و میزان سرمایه گذاری آنان در ابزار های مدیریت دارایی (صندوق و سبد سرمایه­ گذاری) نزد کارگزاری تدبیرگران فردا حداقل معادل 15,000 امتیاز باشد توسط کارگزاری محاسبه و به عنوان مشتری سرآمد محسوب می شود. لازم به ذکر است که شناسایی مشتریان سرآمد به صورت مداوم و در دوره های سه ماهه فصلی انجام می­ پذیرد.خدمات قابل ارایه به مشتریان سرآمد

 


ردیف محصولات و خدمات
1 انجام کلیه امور کارگزاری به صورت غیر حضوری
2 ارائه واحد صندوق سرمایه گذاری سپهر با سود تضمین شده24 درصد
3 امکان دریافت وجه حاصل از فروش یک روز پس از معامله( قبل T+3)
4 تخصیص سود به جاری بستانکار مشتری
5 کاهش هزینه مالی اعتبارات تخصیصی با توجه به میزان گردش
6 افزایش میزان سقف اعتبار تخصیصی مشتری با توجه به میزان دارایی
7 امکان دسترسی مشتری به معامله گر اختصاصی
 8  استفاده از خدمات بازاریابی
9 امکان مشاوره توسط کارشناسان مشاوره سرمایه گذاری شرکت به صورت روزانه و هفتگی و تشکیل اتاق گفتگو
10 زیر نظر داشتن سهام اصلی پرتفوی مشتریان و اطلاع رسانی اخبار و تحلیل ها
11 اطلاع رسانی نسبت به دریافت سود و افزایش سرمایه سهام پرتفوی مشتریان


 


1.  انجام کلیه امور کارگزاری به صورت غیرحضوری


بر اساس طرح جدید مشتریان سرآمد کارگزاری تدبیرگران فردا، کلیه خدمات کارگزاری از قبیل دریافت کد بورسی، درخواست خرید و فروش، تغییر کارگزار ناظر، درخواست صدور و یا ابطال واحدهای سرمایه­ گذاری و کلیه عملیاتی که احتیاج به حضور سرمایه­ گذار دارد، برای مشتری سرآمد یا افراد معرفی شده توسط ایشان، از طریق مدیر ارتباط با مشتریان به صورت غیرحضوری انجام خواهد پذیرفت.


2.   ارایه واحد صندوق سرمایه گذاری  سپهر با سود تضمین شده 24 درصد


"صندوق سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت - سپهر تدبیرگران" که برای مشتریان عادی دارای نرخ سود تضمین شده 20 درصد سالانه است، در "طرح سرآمد" با سود تضمین شده 24 درصد به مشتریان برتر ارایه خواهد شد.


3.  امکان دریافت وجه حاصل از فروش سهام یک روز پس از معامله (قبل از T+3)


در حالت عادی، وجه حاصل از فروش سهام پس از گذشت سه روز کاری توسط کارگزار پرداخت می­شود؛ اما کارگزاری تدبیرگران فردا در نظر دارد یک روز پس از فروش سهام، در صورت درخواست مشتری سرآمد اقدام به پرداخت وجه نماید. لازم به ذکر است که درخواست وجه برای روز آینده می ­بایست تا ساعت 15 روز کاری قبل به مدیر ارتباط با مشتریان سرآمد اعلام گردد.


4.  تخصیص سود به جاری بستانکار مشتری


کارگزاری تدبیرگران فردا با اختصاص خودکار اوراق مشارکت بانکی به مانده بستانکار مشتریان سرآمد، از خواب سرمایه مشتری حتی به مدت یک روز جلوگیری نموده و از این طریق، موجب منتفع شدن سرمایه ­گذاران خواهد شد. اوراق مشارکت مذکور، دارای سود روز شمار و بدون هیچ­گونه هزینه معاملاتی صدور و ابطال بوده و در صورت خرید سهام توسط مشتری، بصورت خودکار تسویه می ­شود.


5.  کاهش هزینه مالی اعتبارات تخصیصی با توجه به میزان گردش


در طرح سرآمد، هزینه مالی اعتبارات اعطایی با توجه به گردش حساب مشتری قابل تعدیل بوده و رابطه معکوس بین آن دو برقرار است. در این طرح حتی امکان صفر شدن هزینه مالی مشتری نیز وجود دارد.


6.  افزایش میزان سقف اعتبار تخصیصی مشتری با توجه به میزان دارایی


در این سیستم برای مشتریان سرآمد، سقف اعتبار تخصیصی بیشتر از مشتریان معمولی در نظر گرفته شده و معادل 100 درصد دارایی حساب مشتریان نزد کارگزاری خواهد بود.7.  امکان دسترسی مشتری به معامله­ گر اختصاصی


با توجه به این که در دسترس بودن معامله­ گر و به موقع انجام شدن سفارشات از اولویت­های اصلی مشتریان است، کارگزاری تدبیرگران فردا اقدام به معرفی یک معامله­ گر اختصاصی به مشتریان سرآمد که بصورت آنلاین معامله می­نمایند نموده تا در زمان قطع و اشکال سیستم، در اسرع وقت و در هر زمانی بصورت تلفنی پاسخگوی مشتریان سرآمد باشد.


8.  استفاده از خدمات بازاریابی

مشتریان سرآمد می­توانند با معرفی مشتریان جدید به کارگزاری، از کاهش در هزینه­ های خود بهره­ مند شوند. درصورتیکه مشتری جدید معرفی شده دارای حداقل گردش 100 میلیون تومان در ماه باشد؛ مشتری سرآمد از 15 درصد منافع کارگزاری آن شخص (شامل کارمزد معاملات، کارمزد صندوق و سبد) در آن ماه برخوردار شده و این وجه بازاریابی، سبب کاهش در هزینه مالی و سایر هزینه های مشتری سرآمد شده و در حساب وی اعمال می­گردد و تا یک ماه بعد نیز قابلیت استفاده و ذخیره برای مشتری سرآمد دارد.


9.  امکان مشاوره توسط کارشناسان مشاوره سرمایه­ گذاری شرکت به صورت روزانه و هفتگی و تشکیل اتاق گفتگو

در یک سرمایه­ گذاری موفق، دریافت نقطه نظرات متخصین بازار سرمایه اهمیت بسیاری دارد. کارگزاری تدبیرگران فردا در جهت رفع این نیاز، برای مشتریان سرآمد خود امکان مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و یا چت اختصاصی با کارشناسان واحد سرمایه­ گذاری فراهم نموده است.


10.در نظر داشتن سهام اصلی پرتفوی مشتریان و اطلاع رسانی اخبار و تحلیل­ ها

کارشناسان واحد تحلیل و مشاوره سرمایه گذاری کارگزاری تدبیرگران فردا در راستای حمایت از منافع سرمایه­ گذاران، پرتفوی شخصی مشتریان سرآمد را از لحاظ بنیادی و تحلیل تکنیکال تحت نظر گرفته و پیشنهادات ویژه خود را ارایه می­دهند.


11.   اطلاع­ رسانی نسبت به دریافت سود و افزایش سرمایه سهام پرتفوی مشتریان

با توجه به تعدد سهام پرتفوی سرمایه گذار و پراکندگی زمان برگزاری مجامع عمومی و فوق العاده، برنامه ریزی برای شرکت در مجامع و یا به خاطر سپردن زمان دریافت سود و یا اعمال افزایش سرمایه، شخص را با مخاطرات بسیاری مواجه خواهد کرد. از این رو کارگزاری تدبیرگران فردا به منظور رضایت هرچه بیشتر مشتریان سرآمد، با برنامه ریزی مناسب، زمان و نحوه انجام این امور را به آنان یادآوری خواهد نمود.